Czym jest Transformująca Obecność?

Podejście oparte na Transformującej Obecności, czerpie z wielu nurtów, kierunków i wiedzy. Jednocześnie jest tak proste jak tylko prosta może być obecność:  skupienie, uważność, połączenie ze sobą i światem daje intuicyjne i intelektualne wglądy, które przenikają nas, naszych Klientów i otaczającą rzeczywistość. 

Transformująca Obecność bazuje na fizyce kwantowej – posługuje się językiem potencjału i możliwości, doświadczania i odczuwania, względności czasu i przestrzeni. Pozwala uczyć się z tego co było i odkrywać to co się wyłania. Poprzez empatię, otwartość serca i moc instynktu – daje doświadczyć rzeczy do jakich nie ma dostępu sam intelektualny umysł. 

Zaproszenie do poznawania i rozwijania w sobie kompetencji obecności jest niekończącą się podróżą – niezależnie jak wiele już robimy, ciągle jest coś jeszcze do odkrycia aby kolejna warstwa informacji stała się dla nas widoczna i użyteczna. 

To najprostsze i jednocześnie najbardziej wymagające podejście zaprasza nas do pokory bycia uczniem podążającym za mistrzem jakim jest nieograniczony Potencjał.

Co jest siłą Transformującej Obecności?

Kiedy wstępujemy na ścieżkę Obecności – jako liderzy, coachowie, rodzice czy po prostu ludzie rozluźniamy umysł, otwieramy serce, dostrajamy ciało aby czerpać z bogactwa otaczających nas informacji, symboli, znaków i czytać z nich odpowiedzi na zadane przez nas pytania. 

Transformująca Obecność daje dostęp do nurtu wglądów, które ujawniają się tylko uważnym obserwatorom – jak podziemna woda zasilają rzekę faktów i racjonalnych informacji, prowadząc do nowych refleksji i niespodziewanych wyników. 

Uważna, zakorzeniona i odczuwana w nas obecność zmienia  nas na głębokim poziomie. Daje odwagę do eksperymentowania i gotowość do podążenia za tym co nowe. Umożliwia dostrzeżenie możliwości w dramacie, nowości i piękna w tym co znane oraz dokonywania wyborów, które dają nam nowe, świeże spojrzenie na sytuację. 

Obecność przenosi nasze zrozumienie i świadomość na inny poziom. Paradoksem jest, że próbujemy ją opisać, kiedy jedyne co ma sens to jej doświadczyć.

Co TP ma do zaoferowania?

Programy rozwojowe oparte o Transformującą Obecność dają poznać i przećwiczyć narzędzia, modele i struktury, które zmieniają nasz sposób myślenia i nadają nowe znaczenie temu na co patrzymy od lat. Wraz z poznawaniem rzeczywistości rezygnujemy z wyczerpującej walki z rzeczywistością, mamy szanse wybierać to co trwale służy nam w szerszym kontekście. 

Niezależnie od dramatyzmu bieżących wydarzeń, z zaufaniem odnajdujemy w nich potencjał, nowe opcje i z ciekawością słuchamy co świat chce nam przez to powiedzieć.

Alan Seale i Centrum Transformującej Obecności 

Alan Seale jest inspirującym mówcą, prekursorem w dziedzinie transformacji, nauczycielem i mentorem dla liderów oraz trenerów biznesowych na całym świecie, a także założycielem i dyrektorem The Center for Transformational Presence. Absolwenci jego programów pochodzą z ponad trzydziestu krajów, a książki jego autorstwa przetłumaczono na siedem języków.

Według Alana Seale’a musimy wyjść poza przyjętą wiedzę i metody badawcze, nauczyć się korzystać z bardziej intuicyjnych i kreatywnych podejść opartych na ciekawości i procesie odkrywania, łączyć wiedzę płynącą z głowy i intuicję płynącą z serca.

Co jeśli nauczymy się być bardziej obecni, czuć energię ludzi, sytuacji, potencjału, aby słuchać i odkrywać kolejne potrzebne kroki? Co jeśli przyzwyczaimy się do faktu, że nie dysponujemy wszystkimi odpowiedziami , więcej co jeśli przywykniemy , że nie znamy nawet pytań, które tych odpowiedzi wymagają? Takie podejście wymaga ciekawości i kreatywności, bycia w procesie odkrywania bez założeń, co do tego , co ma się pojawić na końcu, jednocześnie ufając, że otrzymamy sygnały do tego by wykonać kolejny krok.  Wymaga to stworzenia środowiska, w którym możemy bezpiecznie eksperymentować, popełniać błędy, uznać, że coś poszło nie tak i gdzie możemy czuć się bezpiecznie takimi jakimi jesteśmy. Co więcej musimy mieć świadomość i zrozumienie wzajemnego połączenia wszystkiego i wszystkich wokół nas. Podejście Transformującej Obecności odnosi się do tego. 

Alan Seale jest autorem wielu książek:

  • Create World that Works
  • Transformational Presence
  • Intuitive Living: A Sacred Path
  • Soul Mission *Life Vission
  • The Power of Your Presence
  • Manifestation Wheel

Książki Alana Seale’a dostępne są na stronie https://transformationalpresence.org/product-category/books/ (książki w języku angielskim).

Więcej informacji o obecności transformacyjnej i Centrum obecności transformacyjnej można znaleźć na stronie https://transformationalpresence.org. 

Pod zakładką Mediacenter znajdziesz szereg krótkich filmów i wywiadów audio, które pokazują różne aspekty Transformującej Obecności.

Każdego tygodnia Alan publikuje inspirujące posty na swoim blogu. Niektóre z jego najbardziej popularnych artykułów dotyczą twojej pracy na świecie, przywództwa transformacyjnego; obecności, przywództwa i coachingu opartego na energii w działaniu czy  celowego życia.

Zobacz https://transformationalpresence.org/alan-seale-blog/ i zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o cotygodniowych wpisach na Twoją skrzynkę pocztową.

Poprzez poniższy link możesz także zarejestrować się na cotygodniowy newsletter o nazwie Transformer. W ramach podziękowania otrzymasz serię krótkich filmów, w których Alan Seale udostępnia niektóre ze swoich ćwiczeń transformationalpresence.org/the-transformer-newsletter

Fundacja Seale

Fundacja Seale ma za zadanie wspierać działalność Alana Seale’a i Centre for Transformational Presence w Europie. Misją fundacji jest „inspirowanie i wspieranie nowych sposobów myślenia, bycia i działania w celu stworzenia świata, który działa”. Od 2007 roku dyrektor Fundacji Seale, Gabriella van Rooij, zaprasza Alana Seale’a kilka razy w roku do odwiedzenia Holandii w celu przeprowadzenia warsztatów, szkoleń i coachingu. Fundacja zapewnia również wsparcie organizacyjne innym organizacjom w Europie, które chcą oferować programy Alana Seale’a.

Pewna część budżetu Fundacji przeznaczana jest na pomoc finansową osobom, które realizują zadania społeczne mogące przynieść znaczące zmiany w świecie, ale ze względu na różne okoliczności nie mają wystarczających zasobów, aby pokryć pełne koszty uczestnictwa w oferowanych programach.

Więcej informacji o fundacji można znaleźć na stronie www.alanseale.org.